گروه حفاظتی اینهایس EnHiS


اموزش دزدگیر

چه مواردی باعث الارم بی مورد می شود؟

چه مواردی باعث ایجاد آلارم بی مورد در دزدگیر اماکن می شود ؟

مواردی که باعث ایجاد آلارم بی مورد در دزدگیر اماکن می شود چندین مورد اساسی است که باید در هنگام نصب به آن توجه کرد. بی توجهی به این موارد می تواند باعث ایجاد آلارم های بی دلیل شود که عموما این موارد مربوط به سنسور ها (چشمی دزدگیر، مگنت، سنسور دود و مواردی این چنینی که در  ادامه به آنها اشاره می شود.

خطاهای ناشی از چشمی دزدگیر اماکن: بیشترین خطا ها در هنگام نصب مربوط به چشمی است که اگر به درستی و در مکان مناسب نصب نشود آلارم های بی مورد زیادی را ایجاد می کند که ما در مقالات این سایت (https://enhis.ir) بارها به آنها اشاره کرده ایم و در این مطلب هم مختصر یادآور خواهیم شد پس همراه ما باشید تا به این مطالب بپردازیم.

 

حیوانات و پرندگان : چشمی دزدگیر با تکنولوژی (Infrared) کار می کند و از آنجا که هر موجود زنده ای این طیف نوری را از خود ساطع می کند لذا عبور هر حیوان یا انسان و پرنده می تواند سبب ایجاد آلارم می شود در نتیجه مکان هایی که احتمال عبور حیوانات یا پرندگان باشد نباید چشمی معمولی نصب کرد.

نورخورشید: نور خورشیدیکی از منابع تولید امواج (Infrared) است لذا در صورتی که بعد از نصب دزدگیر اماکن، چشمی را در جایی قرار دهید که نورخورشید هنگام طلوع، غروب و یا نور مستقیم بروی چشمی بتابد امواج (Infrared) ساطع شده از نور خورشید را حضور موجود زنده تشخیص داده و باعث ایجاد آلارم می شود .

محیط باز : چشمی های معمولی دزدگیر اماکن برای فضای باز طراحی نشده اند علاوه بر نفوذ آب ناشی از بارندگی به درون چشمی همچنین نور خورشید و عبور حیوانات باعث ایجاد آلارم می شود. گاها دیده شده برای کاهش قیمت دزدگیر اماکن به جای چشمی های مخصوص فضای باز از سنسور معمولی استفاده شده که همین مورد می تواند باعث ایجاد آلارم شود.

حرکت و لرزش : یکی دیگر از مواردی که باعث هشدار بی مورد می شود حرکت اجسام مانند پنکه سقفی، حرکت پرده بخاطر باد و به صورت کلی هر جسم متحرکی سبب ایجاد هشدار در چشمی می شود که باید در نصب به این مواردتوجه کرد.همچنین اگر مکان نصب چشمیبر روی ستون های سست و یا دیوار کاذب که خود سبب لرزش و تکان خوردن چشمی شود می تواند ایجاد آلارم بی مورد کند.

حرارت : نزدیکیا در دید بودن شومینه، بخاری، شوفاژ و هر وسیله گرمایشی که حرارت تولید می کند سبب تحریک چشمی شده و باعث ایجاد آلارم می شود. قیمت دزدگیر اماکن ارزان یا گران فرقی ندارد اگر نصاب به این موارد توجهی نکند بهترین دزدگیر اماکن هم که نصب شود باز هم چنین خطاهایی پیش خواهد آمد.

انعکاس نور : گاها دیده شده بعد از نصب دزدگیر اماکن در شب و زمان فعال بودن، بی مورد هشدار فعال می شود؛ یکی از این موارد انعکانس نور خورشید و یا حتی نور چراغ خودرو بروی چشمی است که این موارد هم سبب ایجاد آلارم می شود.

هوای گرم :حرارت ایجاد شده توسط پکیج های گرمایشی و یا گرم شدن دیوار در تابستان به دلیل تابش نور خورشید سبب ایجاد آلارم می شود؛ پس، از قرار دادن چشمی در نزدیکی دیوار های نازک و کاذب خوداری کنید. قیمت دزدگیر اماکن را می توان با رعایت این موارد و استفاده کمتر از چشمی و پوشش بهتر کاهش دادو این به تخصص نصاب بستگی دارد.

آسیب سنسور : درصورتی که در هنگام نصب اثر انگشتبروی سنسور چشمی باقی بماندحساسیت سنسور به شدت کاهش پیدا می کند. قیمت دزدگیر اماکن با استفاده از چشمی های ارزان قیمت کاهش می یابد ولی این قطعات الکترونیک ارزان قیمت می تواند خطاهای احتمالی را افزایش دهد.

رعایت این موارد می تواند کارایی دستگاه دزدگیر را به شدت افزایش و  ازخطاهای چشمی جلوگیری کند.

جستجو تماس
چت ورود