گروه حفاظتی اینهایس EnHiS


عمومی

آشنایی با سنسور لرزشی و نحوه نصب آن

آشنایی با سنسور لرزشی و نحوه نصب آن

 نحوه عملکرد سنسور تشخیص لرزش به این صورت است که این سنسور با میزان ارتعاشات لرزش متوجه ایجاد مشکلمی شود که در برخی سنسورها قابل تغییر است.

54.jpg

سنسور لرزشی برای چه مکان هایی نصب می شود ؟

سنسور لرزشی برای مکان هایی که احتمال تخریب وجود دارد استفاده می شودکه این تخریب باعث ایجاد لرزش و تحریک سنسور شده و آلارم  دستگاه را فعال می کند.

در برخی موارد شکستن شیشه و پنجره توسط سارق می تواند کاربرد دیگر این سنسور مهم را آشکار کند. انواع دزدگیر اماکن در هر برندی می توانند به راحتی این سنسور را پوشش دهد و هشدار های آنرا دریافت کنند.زمانی که از انواع دزدگیر اماکن برای محافظت از اشیا قیمتی استفاده می شود لازم است علاوه بر چشمی از سنسور لرزشی نیز استفاده کرد. می توان این سنسور را بر روی شیشه کمد و یا شیشه محافط اشیائ زینتی و قیمتی نصب نمود .

سنسور لرزشی را چگونه نصب کنیم ؟

سنسور لرزشی همانند چشمی دارای چهار سیم ورودی است،دو سیم برای مدار به ترمینال (ZONE) و دو سیم برای تغذیه جهت اتصال به مثبت و منفی (AUX). قیمت دزدگیر اماکن در هر رنجی که باشد می تواند حداقل چهار چشمی سیم دار و یا چهار سنسور لرزشی را پوشش دهد؛ همانگونه که در تصویر زیر نشان داده شده بر روی سنسور لرزشی یک (VOLUME) برای تنظیم مقدار حساسیت سنسور وجود دارد که با آن می توان حساسیت سنسور را کم یا زیاد کرد.

 

 

نکته : توصیه می شود سنسور لرزشی را به پنجره ها نصب نکنید، تجربه نشان داده که بوسیله بادشدید و لرزش پنجره ها سنسور تحریک شده و خطا ایجاد می شود.

جستجو تماس
چت ورود