گروه حفاظتی اینهایس EnHiS


عمومی

راهنمای خرید دزدگیر اماکن

با مطالعه صفحه‌ی حوادث روزنامه‌‌ها با کسب وکار‌هایی روبه‌رو می‌شویم که به دلیل سرقت از شرکت یا کارگاه شان، هنوز نتوانسته‌اند رونق اقتصادی سابق خود را به دست آورند. همچنین سرقت از یک خانه مسکونی و دزدیده شدن وسایل قیمتی از دیگر مواردی است که به وفور در صفحه‌ی حوادث روزنامه ها با آن‌ روبه‌رو هستیم.

یکی از راه هایی که میتوان به وسیله آن از سرقت اموال خود پیشگیری کرد استفاده از تجهیزات امنیتی مانند دوربین های مدابسته یا سیستم های حفاظتی مانند دزدگیر های اماکن است. (اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که برای حافظت از اموال خود بهتر است از دزدگیر اماکن استفاده کنید یا دوربین مداربسته پیشنهاد میکنیم مقاله دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر؟ را بخوانید.)

اگر هنوز سیستم امنیتی محل زندگی یا کار خود را تقویت نکرده‌اید، وقت آن رسیده تا با استفاده از یک دزدگیر منزل خوب، احتمال دزدی و سرقت لوازم و محصولاتتان را به حداقل برسانید. ما با مقاله راهنمای خرید دزدگیر اماکن همراه شما هستیم تا با پاسخ دادن به سوال “دزدگیر خانه چی بخرم” که از جمله سؤالاتی است که افراد در فرآیند خرید دزدگیر برای خانه‌ی خود ممکن است داشته باشند کمک کنیم بهترین دزدگیر منزل موجود در بازار را انتخاب کنید.

 

آشنایی با دزدگیر اماکن و کاربرد های آن

برای آن که بتوانید یک دزدگیر اماکن مناسب تهیه کنید باید قبل از هر چیز به طور کامل و واضح بدانید که دزدگیر های اماکن چیستند و چه عملکردی دارند.

ما در مقاله دزدگیر چیست به طور کامل به این سوال جواب داده ایم (پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را قبل از خواندن مقاله راهنمای خرید دزدگیر اماکن بخوانید.) اما به صورت خلاصه میتوان گفت دزدگیر اماکن سیستمی است که هنگام شکستن قفل در و یا ورود به حریم شخصی یا مکانی، با ایجاد صدا، نور و یا تماس تلفنی این عمل را اعلام می کند.

از کاربرد های دزدگیر های اماکن میتوان به داشتن سنسور هایی مانند سنسور دود اشاره کرد که در زمان آتش سوزی شروع به دادن هشدار میکنند.

امکاناتی که دزدگیر اماکن باید داشته باشد

یک دزدگیر اماکن مناسب باید دارای یک سری از ویژگی ها و امکانات باشد که در ادامه مقاله راهنمای خرید دزدگیر اماکن به این امکانات و ویژگی هایی که یک دزدگیر خوب باید داشته باشد به طور کامل خواهیم پرداخت.

واکنش سریع به اتفاقات توسط دزدگیر اماکن

اولین ویژگی ای که در مقاله راهنمای خرید دزدگیر اماکن میخواهیم به آن بپردازیم قابلیت واکنش سریع به اتفاقات است. از آن جایی که وظیفه یک دزدگیر اماکن، واکنش سریع به اتفاقات و اطلاع رسانی است میتوان گفت این ویژگی مهم ترین امکانی است که یک دزدگیر اماکن مناسب باید داشته باشد.

منظور ما از واکنش سریع به اتفاقات در این جا این است که دزدگیر پس از این که متوجه اتفاقی در منزل شد وظیفه دارد در کمترین زمان با شما تماس بگیرد و به شماره های موجود در حافظه خود پیامک هشدار ارسال کند.

تشخیص درست دزدگیر اماکن

در قسمت قبلی راهنمای خرید دزدگیر اماکن به این نکته پرداختیم که مهم ترین وظیفه یک دزدگیر اماکن اطلاع رسانی و واکنش سریع به اتفاقات است. حال باید به این نکته اشاره کنیم که علاوه بر این که دزدگیر اماکن خوب باید سریع واکنش نشان دهد باید تشخیص درستی هم داشته باشد.

منظور از جمله بالا این است که یک دزدگیر اماکن خوب نباید خطا داشته باشد و بدون دلیل آژیر بزند.

نصب ساده و راحت دزدگیر اماکن

یکی دیگر از امکاناتی که یک دزدگیر خوب و مناسب باید داشته باشد این است که دزدگیر مورد نظر را بتوان به راحتی نصب و راه اندازی کرد.

مورد بعدی که در مقاله راهنمای خرید دزدگیر اماکن به آن خواهیم پرداخت موضوع تامین و نگه داری دزدگیر های اماکن است.

خراب نکردن ظاهر خانه

زیبایی نما و ظاهر خانه امروزه برای بسیاری از افراد مهم است و برای زیبایی بیشتر دکوراسیون خانه هزینه زیادی را پرداخت میکنند. اما در هنگامی که میخواهیم دزدگیری را برای یک خانه نصب و راه اندازی کنیم معمولا به این نکته توجه نمیکنیم که سیم کشی های مربوطه میتواند ظاهر فضای ساختمانمان را زشت کند.

به همین خاطر پیشنهاد ما انتخاب پنل هایی است که میتوان آن ها را در خانه بر روی دیوار نصب کرد تا زیبایی خانه و ساختمان شما حفظ شود.

تامین و نگهداری دزدگیر اماکن

در هنگام خرید یک دزدگیر اماکن باید به این نکته باید توجه کنید که آیا دزدگیر مد نظر شما توانایی کار برای چند سال را دارد یا خیر و یا اگر دزدگیر شما به هر دلیلی خراب شد و کار نکرد قطعات آن در بازار موجود باشد تا بتوان آن را تعمیر کرد.

نکته مهم دیگری که حتما باید به آن توجه داشته باشد این است که دزدگیر اماکن باید دارای گارانتی باشد

انواع دزدگیر های اماکن

دزدگیر های اماکن را بر اساس تکنولوژی ساخت و نوع عمل کردشان به دسته های مختلفی تقسیم میکنند که در ادامه مقاله راهنمای خرید دزدگیر اماکن به آن ها خواهیم پرداخت و مزایا و معایب هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دزدگیر اماکن سیمی به همراه مزایا و معایب

 

دزدگیر اماکن سیمی

دزدگیر های اماکنی که تکنولوژی قدیمی ای دارند و یا در گذشته تولید و طراحی شده اند در هنگام احساس خطر، فقط شروع به آژیر زدن می‌کند اما دزدگیر هایی که امروزه ساخته میشوند علاوه بر آژیر زدن، به صورت خودکار با فرد یا افرادی که برای آن مشخص شده است، تماس می‌گیرد و یا پیامک ارسال میکند.

به دزدگیر های نوع اول، دزدگیر های اماکن فقط هشدار دهنده میگویند و به دسته دوم این دزدگیر ها، دزدگیر های تماس گیرنده گفته میشود. دزدگیر های تماس گیرنده خود به دو دسته مختلف دزدگیر های اماکن سیم کارتی و دزدگیر اماکن با تلفن ثابت تقسیم میشوند که در ادامه مقاله راهنمای خرید دزدگیر اماکن به آن میپردازیم.

دزدگیر اماکن سیم کارتی به همراه مزایا و معایب

 

دزدگیر اماکن سیم کارتی

در دزدگیر های اماکن سیم کارتی دیگر نیازی به خط تلفن ثابت نیست. این نوع از دزدگیر های اماکن قابلیت نصب سیم کارت را دارا میباشند و با قرار گرفتن سیم کارت در داخل خود میتوانند در صورت لزوم با شماره های ذخیره شده در خود تماس بگیرند.

مزایای دزدگیر های سیم کارتی در این است که دیگر سارقان نمیتوانند با قطع کردن سیم تلفن با خیال راحت دست به سرقت بزنند همچنین امکان ارسال پیامک و امکان قطع برق و تلفن به هنگام خطر را دارا میباشند. همچنین همان طور که گفته شد دزدگیر های سیم کارتی اماکن مجهز به باطری با قابلیت شارژ طولانی مدت هستند بنابراین سارقان نمی توانند با قطع تلفن و برق منزل، دزدگیر را از کار بیندازند..

از دیگر مزایای تلفن کننده سیم کارتی می‌توان به امکان کنترل آن توسط اپلیکیشن‌ها اشاره کرد که این موضوع کارایی آن را بسیار راحت و ایده آل می‌کند از طرفی امنیت را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد.

معایب دزدگیر های سیم کارتی نیز در این است که باید خط دهی سیم کارت و قدرت اتصال با شبکه مخابرات در نقطه مورد نظر خوب باشد تا بتوان از دزدگیر های سیم کارتی استفاده کرد.

دزدگیر اماکن با تلفن ثابت به همراه مزایا و معایب

 

دزدگیر اماکن با تلفن ثابت

 

دزدگیر های اماکن با تلفن ثابت به این شکل کار میکنند که به سیم تلفن وصل شده و در صورت نیاز با شماره هایی که از پیش برای آن ها در نظر گرفته شده تماس میگیرد.

از مزایای دزدگیر های اماکن با تلفن ثابت میتوان به این نکته اشاره کرد که این نوع از دزدگیر ها در مکان هایی که خارج از آنتن دهی سیم کارت های تلفن همراه است به راحتی نصب و راه اندازی میشود.

از معایب دزدگیر های اماکن با تلفن ثابت میتوان به  سیم کشی اضافی ای که در خانه برای دزدگیرهای با تلفن ثابت نیاز خواهید داشت اشاره کرد.

دزدگیر اماکن بیسیم به همراه مزایا و معایب

 

دزدگیر اماکن بیسیم

دزدگیر اماکن بیسیم در سایت دیجیرانو

 

 دزدگیرهای اماکن بیسیم یا همان وایرلس یکی دیگر از انواع دزدگیرها می‌باشد. همان‌طور که از نام این دزدگیر پیداست، این مدل به سیم‌کشی نیازی ندارد و ارتباط بین مرکز دزدگیر و سنسور از طریق ارسال فرکانس  315Hz و 433Hz میباشد.

از مزایای دزدگیرهای اماکن بیسیم میتوان به راحتی نصب آن و عدم نیاز به کابل کشی اشاره کرد ضمن این که باتری این دستگاه ها عمر کوتاهی دارند.

دزدگیر اماکن سیمی به همراه مزایا و معایب

دزدگیر های سیمی که یکی از قدیمی ترین دزدگیر های موجود در بازار هم هستند به دزدگیر هایی گفته میشود که سنسورهای دزدگیر به وسیله سیم با دزدگیر ارتباط برقرار میکنند.

مزایای دزدگیرهای اماکن سیمی نسبت به سایر مدل ها در این است که این دزدگیر ارتباط پایدار و بدون قطعی ای دارند.

اما دزدگیرهای سیمی هم ایراداتی مثل سیم کشی جهت ارتباط چشمی با پنل را دارند.

جستجو تماس
چت ورود