گروه حفاظتی اینهایس EnHiS


عمومی

اموزش نحوه سیم کشی دزدگیر اماکن

3-) سیم کشی دزدگیر اماکن

سیم کشی دزدگیر اماکن

76.jpg

 

برای نصب دزدگیر باید از کابلدو زوج یا چهار زوج  (که پیشنهاد  می شودبرای سیم بندی بهتر در محل های فروشگاهی یا انبار که تعداد چشمی ها و سنسورها زیاد است از سیم چهار زوج استفاده شود)، همانطور که مشخص شد دو رشته سیم برای تغذیه ولتاژ چشمی و یا سنسور (جهت اتصال به AUX )، دو رشته سیم برای مدار(جهت اتصال به ZONE )، دو رشته سیم برای بلنگو (جهت اتصال به SP )و در صورت نیاز دو رشته سیم برای سیرن یا پیزو با ولتاژ (DC) (جهت اتصال به مثبت و منفی SIREN ) استفاده می شود.

در هنگام نصب سیستم های حفاظتی (دزدگیر اماکن و دوربین مداربسته) به دلیل متفاوت بودن کابلهای مورد استفاده، لازم است برای هر کدام از این تجهیزات از سیم و کابل مخصوص به خود استفاده شود .

کابل دزدگیر اماکن در برند های مختلف و با کیفیت متفاوت تولید می شود، کیفیت سیم در مواردی که سیم کشی در فواصل دور صورت میگیرد خود را نشان می دهد. سیم هایی که دارای کیفیت پایینی هستند در مسیر های طولانی باعث افت ولتاژ و همچنین ایجاد نویز می شوند. کیفیت کابل دزدگیر را با توجه به محیط نصب، سرمایه کارفرما و حساسیت تجهیزات متصل به آن لحاظ کرد .

در انتخاب جنس کابل دزدگیر اماکن باید به موارد زیر توجه کنید که می تواند از خرابی های آتی جلوگیری کند و هزینه کارفرما را هم کاهش دهد .

نوع جنس و میزان مس بکار رفته در کابل بسیار در قیمت کابل تاثیر دارد و در انتخاب خود باید به این مهم توجه کنید.برخی از کابل ها مفتولی و برخی رشته ای هستند.مورد بعدی سطح مقطع سیم است که باید با توجه به جریان عبوری، سیم با مقطع مناسب استفاده شود هرچقدر که سطح مقطع سیم بیشتر باشد جریان بیشتری از سیم عبور می کند و همچنین طول عمر سیم بیشتر و قطعی احتمالی کاهش پیدا می کند .

نکته : از دوبندی کردن سیم ها حتی الامکان خوددرای شود. با گذشت زمان امکان قطعی در دوبندی وجود دارد. مگر آنکه به خوبی لحیم شود.

جستجو تماس
چت ورود