گروه حفاظتی اینهایس EnHiS


اموزش دزدگیر

نحوه کپی ریموت دزدگیر اماکن

کپی ریموت دزدگیر اماکن چطور انجام دهیم ؟

بروی تمامی دستگاه های دزدگیر اماکن کلیدی وجود دارد بنام کلید لرن (LEARN) کاربرد این کلید برای اضافه کردن و کد دهی ریموت ها به دستگاه است. قبل از ست کردن ریموت دزدگیر اماکن باید بدانید دستگاه چه فرکانسی را می پذیرد .در بیشتر دزدگیر های موجود در کشور(433) مگاهرتز فرکانس استاندارد برای ست کردن ریموت است در غیر این صورت ریموت با دستگاه ست نمی شود.

در انواع دزدگیر اماکن تعداد ریموت های قابل شناسایی متفاوت است و از پنج تا سی ریموت متغیر است. قیمت ریموت دزدگیر اماکن با توجه به فرکانس کاری متفاوت است همچنین به این نکته توجه شود حافظه دزدگیر اماکن محدود به تعداد مشخصی است لذا در صورتی که حافظه دستگاه پرشده باشد باید حافظه را پاک کنید و دوباره ریموت ها را یک به یک ست کنید .

LEARN یا همان لرن برای ست کردن ریموت ها استفاده می شود.

( با فشار دادن این دکمه و زدن هر کدام از دکمه های ریموت، با این کار ریموت ست می شود )

 

تشخیص فرکانس ریموت بدون دستگاه فرکانس یاب

میتوان گفت بدون تشخیص فرکانس ریموت و دانستن آن خرید ریموت جدید غیر ممکن است. و اولین قدم برای خرید ریموت جدید و پرهیز از دوباره کاری و اشتباه در خرید ریموت دسترسی به فرکانس ریموت قبلی میباشد. برای اندازه گیری فرکانس ریموت میتوان از دو روش استفاده نمود. در روش اول براحتی میتوان از دستگاه فرکانس یاب استفاده نمود. البته برای افرادی که تنها برای خرید ریموت جدید درب پارکینگ خود تنها برای یکبار  نیاز به تشخیص فرکانس دارند. خرید دستگاه فرکانس یاب مقرون بصرفه نخواهد بود. روش دوم مبتنی بر استفاده از اطلاعات و بررسی ریموت قبلی است.

جهت تشخیص فرکانس ریموت قدیمی خود ابتدا نیاز به یک پیچ گوشتی کوچک یا ساعتی دارید. پیچ های ریموت را باز نمایید. و باتری ریموت را جدا فرمایید. با توجه به عکسهای زیر به دنبال قطع فلزی کوچک که معمولا در نزدیکی آنتی ریموت قرار دارد بر روی برد بریموت خود بگردید. بر روی تمامی ریموتها بدون در نظر گرفتن سیستم کد دهی انها یک قطعه کوچک الکترونیکی به نام کریستال ساعت وجود دارد (شکل زیر). عددی که برروی این کریستال نوشته شده است. نشان دهنده ی فرکانس ریموت می باشد. که معمولا این فرکانس ها، 433 ، 315 ، 350 و 868 مگاهرتز هستند.

     

در صورت عدم توانای خواندن عدد به دلیل ریزی عداد نوشته شده و کوچکی کریستال ساعت از لنز دوربین گوشی خود کمک بگیرید. و در دست اخر اگر تشخیص عدد برای شما غیر ممکن بود. نیاز به دستگاه فرکانس یاب دارید. که بیشتر کلید سازی ها از آن استفاده میکنند. البته دستگاه فرکانس یاب تنها  فرکانس ریموتهای لرنینگ کد و دیپ سوئیچ بصورت درست نشان میدهد. و امکان تشخیص فرکانس ریموت هاپینگ را به علت تغییر مداوم فرکانس این ریموتها با دستگاه فرکانس یاب معمولا با کمی خطا تشخیص داده میشود.

 

نحوه کددهی ریموت بلوتوثی:

شاید برای ما اتفاق افتاده باشد که بخواهیم یک کپی از ریموت درب پارکینگ، مغازه یا سایر ریموت‌ها داشته باشیم، در زیر آموزشی مبنی بر کپی کردن ریموت آورده شده است، فقط توجه به نکات زیر مهم است

  1. برای کپی کردن ریموت‌ لرنینگ یا بلوتوثی با فرکانس‌های (433) و (315) مگاهرتز امکان پذیر است.
  2. توجه کنید که فرکانس‌های هر دو ریموت یکسان باشند.
  3. برای پاک کردن کد، دکمه های (1 و 2) یا (A و B ) یا (قفل و باز) را همزمان نگه دارید و برای بازگردانی کد پاک شده دکمه های (3 و 4) یا (C و D ) را همزمان نگه دارید.

خام کردن ریموت:

برای پاک کردن و یا خام کردن ریموت ابتدا لازم است دو دکمه اصلی (1 و 2 یا A و B ) ریموت را برای مدتی نگه دارید تا (LED) روی ریموت به حالت چشمک زن درآید. برای برخی از ریموت‌ها لازم است که بعد از نگه داشتن دو دکمه اصلی و چشمک زدن (LED)، دکمه مربوط به باز کردن را همچنان نگه دارید و دکمه مربوط به قفل کردن را رها کنید و سپس دکمه قفل کردن را چند بار فشار دهید تا (LED) سریع چشمک بزند. بعد از انجام این کار با فشار دادن هرکدام از دکمه‌ها، دیگر (LED) روشن نمی‌شود. با انجام این مراحل شما کد قبلی ریموت را پاک کردید.

خام کردن ریموت بتا

ریموت‌های بتا دارای مدل‌های گوناگونی است که در زیر توضیح داده شده است:

  • ریموت بتا 2007 : این مدل ریموت لرنیگ می ‌باشد که قابلیت کپی کددهی برروی دیگر ریموت‌های لرنیگ را دارند. ریموت بتا برخلاف دیگر ریموت‌های موجود در بازار امکان کپی کردن ریموت برروی خود را دارا نیست ولی برای ست کردن ریموت بتا برروی رسیورهای بتا کافی است دکمه باز کردن برروی ریموت را نگه دارید و سپس دکمه لرن (LEARN) برروی دستگاه را برای مدت (3) ثانیه نگه دارید.
  • ریموت بتا 2011 : این مدل از ریموت‌ها هاپینگ می‌باشند. این نوع ریموت‌ها قابلیت کپی شدن و کپی کردن دیگر ریموت‌ها را ندارند ولی اگر رسیور درب پارکینگ شما از نوع بتا 2011 باشد می‌توانید به روش بالا ریموت را لرن کنید.
  • ریموت بتا 2013،2014،1016 : این نوع ریموت ها همانند ریموت بتا 2007 هستند و فقط در شکل ظاهری باهم تفاوت دارند.

به طور کلی ریموت‌های بتا قابلیت خام کردن ندارند ولی می‌توانید با خرید ریموت اسکار، کد ریموت بتا را برروی آن لرن کنید.

.





جستجو تماس
چت ورود