گروه حفاظتی اینهایس EnHiS


عمومی

چگونه درب اماکن را با دزدگیر باز کنیم؟

چگونه درب اماکن را با دزدگیر باز کنیم؟

 

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنیدبعد از خرید دستگاه دزدگیربا توجه به مدل دستگاه (سری و کد) اگر برد دارای خروجی منفی (12-) ولت برای رله بود مطابق نقشه، رله را به در باز کن متصل می کنیم.(حتما در تنظیمات رله خروجی را روی تحریک لحظه ای بگذارید)منظور از تحریک لحظه ای این هست که وقتی از طریق نرم افزار رله یک یا دو را فعال می کنیم دستگاه فقط برای یک لحظه فرمان خروجی را صادر می کند، در صورت نیاز به شپتیبانی می توانید با نمایندگی دزدگیر (ENHIS) تماس بگیرید.

حال که به درستی سیم کشی بین رله و درب باز کن برقی را اتصال دادید لازم است بوبین رله نیز وصل شود برای این کار مثبت رله را به مثبت (AUX) وصل کرده و منفی را به (12-) (R1) روی برد وصل کنید. .همانطور که مطلع هستید مثبت و یا منفی برای رله اهمیتی ندارد و می توانید جابجا این کار را انجام دهید.نکته مهم این است که حتما از کنتاکت (Normal Open) استفاده کنیدو دوم اینکه از تنظیمات نرم افزار دزدگیر(ENHIS) حتما نوع فعال سازی رله را لحظه ای انتخاب کنید .

کنترل رله با نرم افزار

Screenshot_20230716_171647.jpg

اگر جریان مصرف کننده برقی بیش از توان رله دزدگیر اماکن (ENHIS) بود چه کنیم؟

برای کنترل لوازم برقی با دزدگیر سیم کارتی (ENHIS) می توانیم به روش فوق عمل کنیم ولی بعضا ممکن است لوازم برقی با توان مصرفی بسیار بالا مانند پمپ آب موتور چاه را خاموش و روشن کنیم. برای این کار لازم است از کنتاکتور استفاده کنید با خرید دزدگیر اماکن (ENHIS)و تهیه کنتاکتور و اتصال آن به رله به راحتی می توان پرمصرف ترین لوازم برقی تک فاز و سه فاز را از هرکجای کشور کنترل کرد.

رله چیست ؟

رله یک قطعه الکترونیکی است که از سیم پیچ و کنتاکت تشکیل شده زمانی که جریان از داخل سیم پیچ عبور می کند سیم پیچ  جریان الکتریکی را به جریان مغناطیسی تبدیل کرده و کنتاکت را جذب می کند این عمل سبب شده که یک کنتاکت بسته و دیگری باز شود در نتیجه رله های معمولی استفاده شده در دزدگیر اماکن ارزان قیمت تک کنتاکت و دارای 5 پایه هستند، دو پایه برای تغذیه سیم پیچ، یک پایه مشترک و دو پایه دیگر معکوس هم هستندپایه مشترک به هردو پایه دیگر ارتباط دارد ولی با وصل یکی دیگری قطع می شود.

جستجو تماس
چت ورود