گروه حفاظتی اینهایس EnHiS


اموزش دزدگیر

نحوه تست فیوز با مولتی متر

نحوه تست فیوز با مولتی متر

مشخصات، قیمت و خرید مولتی متر دیجیتال ویکتور مدل VC97 | دیجی‌کالا

مولتی متر دستگاهی بسیار کاربردی برای اندازه گیری و تست پارامتر های مختلف است.بیشترین کاربرد مولتی متر در نصب دزدگیر اماکن برای بررسی مدار زون ها و اندازه گیری ولتاژ و تست فیوز است. برای تست فیوز دزدگیر اماکن حتما فیوز را توسط فازمتر یا فیوز کش از روی برد جدا کنیدمولتی متر را روی تست اتصال کوتاه یا بیزر قرار دهیددو سر مولتی متر را به دو طرف فیوز بزنید اگر بوق ممتد زد فیوز سالم استدر غیر اینصورت فیوز سوخته است.

برای خرید و جایگزینی فیوز دزدگیر اماکن به ولتاژ و آمپر روی فیوز شیشه ای دقت کنید و حتما فیوز با همان مشخصات را جایگزین کنید،اگر فیوز مشابه را پیدا نکردید بهتر است فیوزی با آمپر کمتر را موقتا جایگزین کنید. در ضمن اگر فیوز با آمپر بالااستفاده شود جریان از حد مجاز بالاتر می رود و به برد دستگاه آسیب جدیوارد کرده و از گارانتی خارج می شود .

برای اندازه گیری ولتاژ خروجی AUX توسط مولتی متر ابتدا باید سلکتور مولتی متر را روی قسمت ولتاژ قرار دهید و اگر مولتی متر اتورنج نباشد باید روی 20 ولت DC قرار داده شود.سپس با رعایت مثبت و منفی پراپ قرمز را روی مثبت و پراپ مشکی را روی منفی قرار دهید.در صورتی که جابجا اتصال دهید مولتی متر ولتاز را با علامت (12-) نشان می دهد. مولتی متر دستگاهی برای اندازه گیری میزان ولتاژ خروجی (AUX) باید (12) ولت باشد.

جستجو تماس
چت ورود